ANNA WALKOWIAK

Nazywam się Anna Walkowiak, ukończyłam psychologię na UAM w Poznaniu oraz podyplomową pedagogikę i doradztwo zawodowe, a także wiele kursów z zakresu psychoterapii, psychologii i pedagogiki (w tym terapię pedagogiczną).
Pomagam osobom dorosłym i rodzinom, szczególnie w sytuacjach kryzysów życiowych, spowodowanych nagłymi zmianami (np. chorobą, sytuacją rozstania, rozwodu),
ale również w razie:
– trudności w relacji ze sobą oraz w relacjach z innymi ludźmi,
– niskiego poczucia satysfakcji z własnego życia, przewlekle obniżonego nastroju,
– problemów rodzinnych i wychowawczych,
– wszelkich sytuacji trudnych, powodujących przeciążenie czy wręcz cierpienie,
– kłopotu z wyborem ścieżki kształcenia i zawodu,
– trudności szkolnych (w tym z nauką).
W terapii czerpię przede wszystkim z podejścia ericksonowskiego, a w razie potrzeby sięgam po metodę Racjonalnej Terapii Zachowania.
Z dziećmi i rodzinami pracuję systemowo.  Przeprowadzam konsultacje dla rodziców oraz nauczycieli.
Ponadto zajmuję się diagnozą i terapią zaburzeń przetwarzania słuchowego metodą Neuroflow                     w przypadku trudności z nauką (m. in. tzw. specyficznych o podłożu dyslektycznym).
Doświadczenie zdobyłam pracując w instytucjach prywatnych, w szkołach i poradniach, a także wychowując dwoje swoich dzieci. Wierzę, że człowiek posiada wewnątrz siebie wszystko to, czego potrzebuje do dobrego, szczęśliwego życia. Staram się stworzyć przestrzeń, w której możliwe staje się dotarcie do własnych zasobów.