Odważny Przedszkolak

Program dla dzieci z trudnościami adaptacyjnymi – 

„Odważny przedszkolak”.

Wrzesień to początek roku szkolnego oraz rozpoczęcie zajęć w przedszkolu. Wielu rodziców odczuwa z tego powodu stres i niepokój, czy dziecko szybko się zaklimatyzuje, czy nawiąże relacje z rówieśnikami, czy polubi panią, itp.

W tym początkowym okresie przedszkolak może czuć się niepewnie, pozostawiony w sali bez bliskości swojej mamy. Niektóre dzieci adaptują się prawie natychmiast, inne potrzebują wprowdzenia i czasu, jeszcze inne muszą wiedzieć, że osoba im najbliższa jest w pobliżu, bo wówczas czują się bezpiecznie.

„Odważny przedszkolak” to propozycja zajęć wprowadzających w nowe środowisko do tej pory mniej lub w ogóle nieznane dziecku, a adaptacja może być procesem dłuższym lub krótszym w zależności od dostosowania społecznego, więzi z rodzicami oraz wielu innych czynników.

Naszym pragnieniem jako wychowawców jest stworzenie i zbudowanie atmosfery życzliwości i zabawy, w taki sposób, aby przedszkolak nie tylko czuł się bezpiecznie, ale przede wszystkim poczuł się akceptowany i wyjątkowy. Miejsce naszych spotkań  to przestrzeń, w której dziecko może wyrażać swobodnie uczucia i bawić się również z mamą i tatą.

Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach wiekowych 3 – 4 latki oraz 5 latki. W przypadku niewystarczającej liczby zgłoszeń istnieje możliwość utworzenia jednej grupy, w której zastosowany zostanie podział na dzieci młodsze i starsze.

Czas trwania zajęć 1,5 godziny

Koszt: 40 zł 

Serdecznie zapraszamy!